آنچه در جزیره گمشده در انتظار ماست

خوب اطمینان دارم دوستان خودشون بهتر از من میدونن . اینجا من می نویسم تا هم خودم بیشر یاد بگیرم و هم اگر کسی براش سخت بود به زبان انگلیسی متوجه بشه . تا جایی که تونسته باشم با توجه به تجربیاتم از جزیره گمشده قبل کمکی کرده باشم

مورچه های فصل T11 هستن . و شما با اشغال کردن مکانهای اونها می تونید اونها را داشته باشید . هرچه سطح مکان (میشه گفت مستعمره) اشغالی بالا تر باشه میزان بیشتر در ساعت تولید میکنه

همینطور که مراحل جزیره گمشده را اتحاد شما رد میکنه تعداد مستعمره ای که میتونید اشغال کنید بیشتره
من سری پیش از نوع حامل و نگهبان و تیرانداز به صورت مساوی اشغال کرده بودم . ولی این بار این کار را نخواهم کرد و روی یکی تمرکز بیشتر میزارم . فکر کنم بهتر باشه . سری قبل به مشکلاتی برخوردم که اینبار نمی خوام اتفاق بیفته

شما برای اشغال مستعمره اگر شکست بخورید سربازی از دست نمی دید . پس تست کنید و تا میتونید سطح بالاتر را بگیرید . الته هر بار تاش 5 رتبه از استقامت شما کم میکنه . وبه یاد داشته باشید تو جزیره استقامت و نوع هزینه اون خیلی مهمه

برای حمله به مستعمره ها نیاز نیست خیلی ذهن خودتون را درگیر کنید . بهترین نوع مورچه ای که می تونه مستعمره را اشغال کنه همون نوع مستعمره است :smile: . مثلا داخل مستعمره تیرانداز مورچهای از نوع حامل هست و حتما میدونید که بهترین نوع برای شکست دادن حامل تیراندازه .
دفاع تیر انداز =>>>> حمله با گارد
دفاع گارد =>>>>> حمله با حامل
دفاع حامل =>>> حمله با تیر انداز

برای شفای مورچه های T11 استخر شفایی جدایی به شما داده میشه . اونها هیچ وقت نمی میرن و به استخر شفا منتقل میشن .
ولی هزینه شفا ی اونها بالاست . با دقت از شفا استفاده کنید

یادتون باشه T11 را ترشی نندازید (In our culture, to throw a pickle is a proverb, it generally means to make good use of resources.) :smile:
بعد از پایان فصل مورچه های جزیره همون جا می مونن قند تو دلتون آب نکنید :smile: (Melting sugar in the heart is also a proverb. It means don’t be too happy)

مورچه های که دنبال خودتون میارید را از من میشنوید اصلا شفا ندید . بزارید استخر شفای شما پر بشه . هرچی که مورچه غیر فصلی از شما بمیره آخر فصل بهتون بر میگرده .
اما یادتون نره آخر فصل اسخر شفای مورچه های غیر فصلی را کامل شفا بدید . چون 70 درصد از منابعی که برای شفا هزینه می کنید آخر فصل بهتون داده میشه .

1 Like

خوب تو طول فصل می تونید برخی از ساختمانها را ارتقاء بدید مثل ملکه و پادگانها و …
شما بابت ارتقاء اونها از منابع هزینه نمی کنید . بلکه یه چیزی هست به نام رزین که با اون این کار را انجام میدید

رزین هم از شکار حشرات و البته به مقدار محدود . من شخصا این بار حتما 20 شکار اولم را به بالاترین سطح زنبور اختصاص میدم . رفتید تو جزیره می فهمید چرا
خوب نگته ای که وجود داره این که شروع نکنید یک ساختمان را تا حد ممکن بالا ببرید . تو قسمت جوایز چک کنید برای مقاطع خاص تعداد خاصی را به سطح در خواستی برسوند تا جایزه را که گرفتید . برید سراغ مقطع بعدی

دقت کنید و خوب جوایز و تعداد را برسی کنید . مثلا اگر ملکه شما سطح 22 هست تقویت بیش از این سطح مجاز نیست
پس چیزای را ارتقاپ بدید که می تونید بالاترین سطح از جوایز را دریافت کنید

مثال من سری پیش شروع کردم ملکه را تا سطح 25 ارتقا دادم . خوب تو سطحای بالا رزین بیشتر هم لازمه . یکم به زحمت تونستم جوایز سطح 22 را بگیرم تقریبا اواخر جزیره

1 Like

تو جزیره شما با جانوران جدیدی آشنا میشید . اونها تو بلا ترین سطح هستن . یک سری را به صورت انفرادی میتونید شکار کنید و یک سری هم باید جمع بشید .
برای مارمولک جزیره نیروی ضعیف نفرستید . اون با کسی شوخی نداره
میزان استقامت مورد نیاز مثل قبل هست .
راستی جابجای تو منطقه خودتون کامل رایگانه .
شما زنبور را نمی تونید بات جستجو پیدا کنید . برید جاهای که سنگ لاخ هست اکثر اونجا تجمیع می کنن
سخت ترین شکار تو جزیره اون ماهی گل زن (نمی دونم اسمش چیه به فارسی می دونستید بگید اصلاح کنم) هست . هر بار حمله به اون 30 عدد از استقامت شما کم میکنه . یک بار تو جزیره ظاهر میشه و برای چند روز مهمون شماست . تو اون چند روز واقعا سخته مدیریت استقامت

1 Like

خانه اتحاد این اولین چیزیست که در جزیره به شما تعلق خواهد گرفت .
تمام نیروهای اتحاد در این منطقه محافظت می شوند . و در هیچ مرحله ای نمی توان به این ناحیه حمله کرد
از طریق تونل موجود می توانید نیروی خود را برای کمک به درخت و کسب امتیازات آن ارسال کنید

در اطراف خانه برای جمع آوری منابع از هرنوع یک آیتم وجود دارد که در بالاترین سطح است و شما می توانید تمام نیروهای خود را در یکی از آنها نیز برای جمع آوری ارسال کنید

برای گسترش قلمرو و رسیدن به لانها . دروازها و عجایب شما باید آنها را کنار هم قرار دهید تا به آنها برسد و بتوانید به آنها حمله کنید
فقط اعضای R5 , R4 می توانند آنها را در منطقه مورد نظر قرار دهند و شما برای سرعت بخشیدن به تکمیل آن می توانید نیرو ارسال کنید .در تمامی رویداد SVS به میزان محدودی ارسال نیرو به آنها برای شما امتیاز خواهد داشت.
اگر می خواهید برج دشمن را تخریب کنید کافی است در آن تجمیع کنید بعد مدت زمان معینی آن ناپدید می شود
در قلم رو برجها می توانید جابه جا شوید
برای تولید آنها نیاز به خاک رس دارید . خاک رس از فعالیت اعضای اتحاد وانجام وضایف روزانه به دست می آید . . روز اول ورود به جزیره مواضب باشید که استقامت خود را ذخیره کرده باشید و تا وقتی وارد جزیره نشدید وظایف روزانه را انجام ندهید

اقامت گاه ها دارای سطوح مختلف هستند . دو مرحله نیرو در آنها مستقر است . در مرحله اول دقت کنید با توصیه R5 ,R4 اعزام چه نیروی است . اکثرا از شما می خواهند T1-2 ارسال کنید . البته تا زمانی که همه بتوانند امتیاز کشتار را به دست آورند . برای مرحله دوم هر کس انفرادی حمله خواهد کرد .

خانه عجایب . در هر منطقه ای که خانه عجایب را کسب کنید در آن منطقه جابجای نیروهای شما آزاد خواهد بود . در منطقه خودتون رایگان ولی در سایر مناطق هزینه خواهد داشت

دروازها مناطق . هرمنطقه دارای دروازهای به سمت منتطقه دیگر است . اشغال آنها مانند اشغال لانه ها است . ولی دقت کنید هر گروهی که این دروازه را در اختیار داشته باشد . می تواند از حشرات و مستعمره های منطقه ای که دروازه آن را گشوده استفاده کند . واز همه بدتر از داخل منطقه خود می تواند به شما حمله کند . واگر شما دروازه ای به سمت او نداشته باشید . نمی توانید به او حمله کنید

اشغال درخت فراوانی سخت ترین مرحله جزیره است . خود اون در سطح 10 قرار دارد و هر کس آن را اشغال کند می تواند در کل منطقه وسط جابجا شود وکار شما برای رسیدن به آن را سخت کند. جوایز اشغال آن هم بهترین جایزه فصله .

نوبتی هم باشه نوبت مبحث جوایز خوبی هست که تو جزیره گمشده در انتظار شماست

جوایز مرحله ای جزیره گمشده
این جوایز به صورت مرحله ای و پس از پایان دوره های خاص در صورتی که شما به حد نصاب رسیده باشد داده میشه . این جوایز دو بخش هستند که یکی بر اساس فعالیت شما به تنهایی است و دیگری بر اساس امتیاز کل اتحاد . در اینجا جوایز فعالیت اتحاد را بررسی می کنم

اشغال لانه تولید T11

کل اتحاد باید در زمان مشخص توانسته باشند 500 لانه تولید T11 را در یافت کنند .
پس از شما جوایز این بخش را دریافت می کنید . جوایز کاملا مشخص هست . فقط در مورد زنبور بگم که تا سطح 17 زنبور تو این مرحله آزاد میشه . یادتون باشه تو جزیره حتما روزی 20 زنبور تو بالاترین سطح را شکار کنید . وقتی که سطح 18 زنبور باز شد .فراموش نکنید که فقط از سطح 18 به بعد را شکار کنید . برای جوایز انفرادی مهم هست .
برای حمله به زنبور سطح بالا نیرو از دست میدید . خط اول خدتون را به نیروی که نیاز ندارید اختصاص بدید چون کشته ها از این خط خواهند بود . مثلا من همیشه برای شکار سطح 18 مورچه T8 سرباز میزارم و دو خط دیگه را T11 . و برای شکار زنبور سطح 19 خط اول را T10 . زور من به سطح 20 فعلا نمی رسه و ریسک نمی کنم تا همون 19 برام کافیه

ساخت 30 برج

اتحاد شما باید در این بازه زمانی حداقل 30 برج را ساخته باشه .

تقویت پادگانها یا لانه مورچه

اتحاد شما باید در این بازه زمانیتوانسته باشد پادگانهای خود را تقویت کند .

شکار gecko (بزمجه)

اتحاد باید تا پایان این دوره 50 gecko را شکار کند . معنی gecko را همه جا نوشتن مارمولک خانگی ولی به نظر من خیلی شبیه بزمجه خودمون هست

تسخیر دژ

حداقل 15 دژ سطح 3 به بالا را باید تسخیر کرده باشید

شکار زنبور

اتحاد تا پایان این مرحله فرصت دارد که 500 زنبور را شکار کند بعد از پایان این مرحله دروازه های سطح 5 و 6 آزاد میشود . و شما می توانید وارد قلروهای شوید که دارای این دروازه هستند . اگر قبل از بازشدن این مرحله به آنها حمله کنید هرگز نمی توانید نیروهای مستقر در آنها را نابود کنید . پس خودتون را خسته نکنید . ولی اگر دوست داشته باشید از این مرحله به بعد می تونید همسایه آزاری کنید . وقتی شما یک دروازه را باز کنید به تمام منابع آن طرف دروازه از جمله خود همسایها دسترسی دارید . ولی اولا تله پورت رایگان نیست دوما فقط در مکانهای که برج دارید می تونید تله پورت کنید البته اگر مرحله بعدی بهتون اجازه بده . تو مرحله بعد می فهمید چی میگم :rofl:

گل خورک

خدا نصیب گرگ بیابون نکنه . یه ماهی زشت از زمین میزنه بیرون و سه روز را باشماست . برای هر حمله 30 واحد استقامت شما را مصرف میکنه . عملا شما قفل می شید . به زور بتونید 10 مارمولک و 20 حشره خودتون را شکار کنید . چون حداقل 10 با باید به اون حمله کنید . البته سطح مجازش 15 حمله هست . ولی اگر 10 بار به گل خورک آسیب بیش از 20m بزنید . کافیه چون برای هر حمله 1000 انتیاز را گرفید و تمام جوایز اون روزش را گرفتید
چند نکته در مورد این ماهی زشت مهم است .
اول اینکه برای حمله به اون می تونید از T11 استفاده کنید .که حتما این کار را انجام بدید و با قویترین نیروهای خودتون به اون زربه بزنید و دوم شما اگر 20m امتیاز دریافت کنید یا 500M هیچ فرقی نداره اگر توان دریافت 20M را دارید تجمع نکنید انفرادی بزنید . زود تموم شه :sleepy:

اشغال قلعه

چیز خاصی نیست . حتما تا اینجا تونستید دوتا قلعه را بگیرید . فقط از این مرحله بزمجه سطح 40 و حشرات سطح 19 را دارید . فرامش نکنید بالاترین سطح را شکار کنید

اشغال اقامتگاه

این مورد هم حتما تا اینجا به دست آوردید . فقط از اینجا به بعد چالشهای اصلی شروع میشه چون دروازه سطح 7 باز میشه و همه حجوم میبرن به منطقه مشترک قبل از درخت فراوانی . از امروز به بعد بسته به متحدانی که دارید و توافقات سرور می تونید یه بازی آروم داشته باشید . یا هر روز پر از درگیری های فراوان .

بررسی سطح نفوذ اتحاد

خوب چند روز محلت دارید تا بتونید مناطق و لانه و اقامتگاههای بیشتری را کسب کنید . و نفوذ اتحاد را بالا ببرید . چون جایزه این مرحله فقط به 4 اتحاد برتر داده میشه

اشغال شگفتی

اشغال شگفتی در منطقه درگیری

دیگه اینجا یا باید زبون چرب و نرمی داشته باشید یا زورتون زیاد باشه . چون برای گرفتن شگفتی دعوا زیاده . هر اتحادی که شگفتی را داشته باشه تو اون منطقه تله پورتش آزاده و بقیه اتحادها فقط در مرز برجهای که ساختن می تونن تله پورت کنند

اشغال شگفتی درخت فراوانی

اینم قول آخر جزیره . سخت ترین و شیرین ترین جایزه ای که میتونید دریافت کنید

image

شما هر مورچه ای بجز T11 را تو دوره جزیره گمشده از دست بدید در پایان جزیره به شما بر می گرده . پس نگران نباشید و از دست رفتن اونها نگران نباشید . ولی حواستون باشه که مورچه هایی که تو استخر شفا هستن . همونجا باقی می مونن . من خودم شخصا تر جیح میدم با شروع جزیره استخر شفا را مسدود کنم .

70 درصد منابعی که برای منابع استخر شفا هزینه می کنید هم در پایان جزیره بهتون برمیگرده . پی حواستون باشه که 30 در صد منابع از دست میره . من شخصا آخر جزیره دیگه از استخر شفا استفاده نمی کنم . چون بابت T11 های مازاد چیزی نخواهید گرفت .

در پایان جزیره دو جایزه خوب هم در انتظار شماست
اولین جایزه ای که جایزه انفرادی شماست . مربوط میشه به افتخاراتی که کسب کردید . که بر اساس میزان ارتقاء ساختمانها و سطح مستعمره مورچه های که اشغال کردید محاسبه میشه

و همینطور جایزه اتحاد که شامل چند نوع جایزه هست . اولی جایزه مشارکت در جزیره که به همه تعلق میگیره . و همینطور بسته به رتبه شما تو اتحاد هم یک جایزه دیگه میگیرید . اما اگر بتونید مستعمره سطح 9 را اشغال کنید جایزه جداگانه ای برای اون دریافت می کنید . و همینطور جوایزی که بابت اشغال درخت دریافت خواهید کرد

در کل من جزیره گمشده را دوست دارم .