نکاتی در رابطه با دفاع . غارت و مبارزه PVP

سلام دوستان
امروز می خوام درباره نکاتی در مورد بحث شیرین غارت مطالبی را بنویسم بر اساس تجربه ای که تا حالا داشتم
این مطلب را به سه بخش تقسیم میکنم و تجربیات خودم را برای هر کدوم بیان میکنم . اول از همه یادمون باشه مبارزه غارت نیست هرچند امکان داره تو مبارزه منابع هم گیرمون بیاد ولی قاعده اینه که کسی که برای مبارزه میره مخازن خودش را خالی میکنه ولی خوب مبارزه بخش جدای ناپذیر بازی هست . که برای مبارزات و مقایسه خودتون با حریفها رویداد دوءل خیلی بهتر از زمین بازیه . مبارزات را بزارید اونجا :rofl:

دفاع

غیر از آیتمهای مشخص مثل سطح حشره و مورچه های ویژه شما و تکامل و… تقریبا تمام آیتمهای بازی که سطح دفاع شما را بالا می بره می خوام برم سراغ بحث دفاع وقتی تو بازی نیستید و موارد مختلف دیگه
اول از همه توصیه من استفاده از سپر هست خیال خودتون را راحت کنید و بقیه مطلب را بی خیال بشید :rofl:
دوم توصیه من اینه که اگر در حال مبارزه نیستید پادگان خودتون را خالی نزارید ولی با مورچه های خوبتون هم پر نکنید . باور کنید از دست رفتن مورچه دردش خیلی بیشتر از غارت شدن منابع تون هست . همیشه یکی پیدا میشه که مورچه هاش و استقامت خودش را تلف کنه تا کل پادگان شما را تو چند حمله پشت سر هم نابود کنه . تا یکم منابع ببره :smile: مثل من :face_with_peeking_eye: :lying_face:

image

خوب ولی گفتم پادگان را خالی هم نزاریم . اما با این روش
تو هر سه ردیف پادگان فقط یک عدد مورچه میزاریم برای هر چهار پادگانمون . این باعث میشه که قارچ سمی شما تو چهار مرحله به نیروی طرف آسیب بزنه . تست کنید شما در مجموع 12 عدد مورچه از دست میدید ولی طرف مقابل بسته به سطح قارچ سمی شما تا حدود 2000 نیرو از دست میده و حداقل یکم دلتون خنک میشه :rofl:

image

مورد بعد دیده بان شما هست که برای غارت و دفاع البته وقتی که آنلاین باشید خیلی کمک می کنه . هر چی سطحش بیشتر باشه موقع دفاع جزپیات بیشتری از پادگان که در حال حمله به شما هست را نمایش میده . تعداد نیرو و مورچه های ویژه و در مراحل بالا حتی سطح مهارت نیروهای حریف هم قابل روءیت هست . هرچند بیشترین کاربردش برای من برای غارت و جاسوسی از لونه مردم هست تا تصمیم بگیرم برای غارت منابع . ولی راستش کنده :smiley:

خب تو بازی یک اصل وجود داره برای آسیب که تو دفاع هم کاربرد داره

• مورچه نگهبان بهترین گزینه در برابر حمله و دفاع مورچه تیرانداز هست
  • مورچه باربر بهترین گزینه در مقابل نگهبان
  • مورچه تیرانداز بهترین گزینه در مقابل باربر

مبارزه

خب نکات مبارزه را تقریبا توی دفاع گفتم . البته قاعده اینه که وقتی شروع به مبارزه می کنید دیگه وقتی ندارید برای ارسال جاسوس باید هوشمند باشید . شما چهار تا سبک دارید برای چینش نیروها اگر حریف شما جاسوسی می کنه سریع یک سبک خالی یا اون دفاعی با یک دونه مورچه را فعال کنید تا فکر کنه پادگان شما خالیه و موقعی که خواست حمله کنه اگر اطمینان دارید که میتونید مقابله کنید پادگانهای اصلی را فعال کنید و اگر هم نه که بزارید همین یک مورچه باشه تا قارچ شما تو هر چهار مرحله فعال بشه .

اما ما یه مبارزه خیلی باحال هم داریم که من عاشق اون هستم . اونم مبارزه برای درخت هست . ولی نه اینطور که برید برای تصاحب درخت بلکه برید که بیشترین آسیب را متحمل بشید :roll_eyes: اگر دوست داشتید مطلب زیر را در موردش بخونید دستتون میاد چرا . فقط یادتون نره مخصوص خود درخت نیست و برای اون درخچه های کناری هست . ترجمه خوبه اینا به زبون انگلیسی نوشتم

غارت

همیشه توی سرور شما مخصوصا تو سرورهای قدیمی لونه های پیدا میشه که به اصطلاح مرده هستن . یا بهتر بگم طرف به هر دلیلی یا خیلی کم بازی میکنه یا بازی را ترک کرده . ولی پر از منابع سرشار . بهتر اونها را پیدا کنید و به وموارد مورد علاقه اضافه کنید . و هرچند وقت یک بار برید سارغ غارت همونها . من خودم بر اساس فاصله با هدف و نوع منابع زیادی که دارن نام گزاری می کنم . مثلا 250- برگ . اینطوری زود پیداشون میکنم تو لیستم
image

خب نکته برای غارت میزان لود شما مهم هست . قرار نیست بریم برای مبارزه . درواقع وقتی میگیم غارت میکنم که کمترین آسیب به نیرو وارد میشه . پس نوع مورچه ویژه ای که مورچه های شما را رهبری میکنه مهم نیست . فقط میزان لود بالا مهمه که اونهم با تعداد نیروی بیشتر بالا میره و همینطور استفاده از T2 یا T1 که بالا ترین لود را دارن . و همینطور حامل که سرعتش عالیه
این سه تا مورچه ویژه که تو تصویر مشخصه پادگان محبوب من هستن برای غارت به خاطر مهارت افزایش سرعتشون . همه را با T2 حامل پر می کنم . , و همین طور سطح حشره بالا و نوع مهاجم با تغیراتی که توتصویر مشخصه … سرعتتون میشه مثل جت :rofl:

image
image

خب برای تاثیر سرعت من یک هدف تو فاصله 423 فوت را در نظر گرفتم . از سمت راست سرعت رسیدن من تا هدف بدون پادگان محبوبم . دومی با پادگان محبوبم و سومی با تغییرات کلاس مورچه … تفاوت کاملا مشهوده :kissing_heart: :heart_eyes:

image
image
image

2 Likes

سلام دوست عزیزم من دوباره با جیمل دیگه امدم قبلی پاک شد و نتوانستم وصل بشم

الان لول ۲۴ هستم و t8 تیرانداز
درحال تکامل هستم تقریبا طبق همان اصولی که گفتی
اما در ژن و سلول و غار ضعیفم نمیدانم چجوریه

سلام.
خب . تنها راه برای بدست آوردن ژن ها دوءل و قار هست که به صبر و حوصله نیاز داره و کم کم از فروشگاه باید خرید کنی و یا اینکه براشون پول خرج کنی …

اما چند نکته در مورد فروشگاه وجود داره که باید بهش دقت کنی . هیچ وقت از فروشگاه منابع خاک و … نخر . دوم اینکه سعس کن از فروشگاه اتحاد هم سلول بخری . سوم به هزینه دقت کن برای این مورد مثال میزنم

image
image

فاکتور اول به شما 10 تجربه میده با هزینه 10 کریستال و دومی 500 تا با 4000 خب شخصا من هیچ وقت دومی را نمیخرم مگر تو طول دوره ریست که هفتگی هست تعداد زیادی کریستال برام مونه باشه بجاش دی ان ای ها را میگیرم
یا روزی یک بار سرعت 8 تولید یا شفای 25 هزار را میخرم و فردا دوباره همون را

image
image

در واقع باید هزینه های فروشگاه را بسته به اینکه چقدر می تونی در بیاری تقسیم کنی و به صرفه ترین ها را بگیری

1 Like